18.8 C
Rokiškis
2024 / 09 / 20

Lietuvių įkurta žuvies gaminių studija „Port Lite“ plečia gamybą, pradėjo gaminti krevečių užkandžius, didins eksporto apimtis į Italiją bei Ispaniją

Ar jau skaitėte?

Latvijoje lietuvių įkurta žuvies gaminių gamybos studija „Port Lite“ dar labiau išplėtė produkcijos gamybos įvairovę, vienoje iš trijų gamyklų pradėjo skirtingų skonių didžiųjų surimi krevečių gamybą. Naujieji gaminiai jau pradėti eksportuoti į Ispaniją bei Italiją, o netrukus – pasieks ir kitų šalių prekybos centrų lentynas.

- Reklama -

„Port Lite“ šiemet baigė įgyvendinti 80 milijonų eurų investicijų programą – modernizavo ir atnaujino logistikos, sandėliavimo centrus teritorijoje, įrengė tris atskiras gamyklas, kurias aprūpino naujausia įranga, sukūrė daugiau nei šimtą naujų darbo vietų. Anot įmonės įkūrėjo ir akcininko Sigito Ambrazevičiaus, daugiau nei 6 ha ploto teritorijoje buvo įrengtos trys žuvies gaminių gamyklos, turinčios atskirus sandėlius, logistikos centrus ir administraciją.

„Port Lite“ gaminamos surimi krevetės jau eksportuojamos į Ispaniją, Italiją ir kitas Europos šalis, plečiant eksporto geografiją.

„Nuosekliai investuodami į inovacijas ir gamybos efektyvumo didinimą, žengėme dar vieną reikšmingą žingsnį, kuriant naujos kartos žuvies produkcijos gamybą. Surimi krevečių užkandžių gamyba – trečia, kurią plėtojame ir kurioje kasdien kuriame tai, kas garsina mūsų regiono maisto pramonę pasaulyje“, – teigia S. Ambrazevičius.

Anot jo, šiuo metu jau gaminami trijų skirtingų surimi krevečių skonių gaminiai, o ateityje jų įvairovė plėsis, kartu su naujomis eksporto rinkomis. Planuojama, kad per metus bendrovė gamins per 1500 tonų.

„Iš karto po gamyklos atnaujinimo darbų buvo, pradėti pirmieji gamybos bandymai. Užtrukome ne vieną mėnesį, kol optimizavome gamybos procesus, ištobulinome receptūrą ir pradėjome eksportą galutiniam vartotojui“, – sako bendrovės įkūrėjas.

Kaip teigia S. Ambrazevičius, šiuolaikiniame versle vien produkto sukūrimo ir jo pateikimo vartotojui nepakanka, tad sėkmė priklauso ir nuo prisitaikymo prie rinkos pokyčių, inovacijų ir tvarumo vystymo trajektorijų.

- Reklama -

„Ne paslaptis, kad jūros gėrybių ir žuvies gaminių konkurencija šalyje ir pasaulyje didėja, o tam įtakos turi daug veiksnių, įskaitant žaliavų naudojimą, pirkėjų įpročius, rinkos veiksnius, įvairius logistikos klausimus. Todėl šiandieniniame versle svarbu atliepti ne tik vartotojų lūkesčius, pasitelkti pažangius sprendimus, bet ir atspindėti tvarumo tendencijas“, – teigia jis.

Pasak jo, „Portlite“ kurtos surimi krevetės jau sulaukė itin palankaus įvertinimo Europos rinkose, tokiose kaip Ispanija, Italija. Šiuo metu bendrovė gamina surimi klasikines krevetes aliejuje, krevetes česnakiniame aliejuje, taip pat krevetes sūryme su prieskoniais.

„Naujos produkcijos tikslas buvo stiprinti pozicijas tarptautinėse rinkose. Krevetes pradėjome tiekti Baltijos šalims, Lenkijai, Italijai, deramės ir dėl kontraktų Vokietijoje. Taip pat planuojame plėsti eksporto geografiją ir už Europos ribų“, – sako S. Ambrazevičius.

Lietuvių įkurta „Port Lite“ žuvies ir krabų skonio lazdeles ir kitus žuvies gaminius pradėjo gaminti 2021 metais, Liepojoje, įsigijusi daugiau nei 6 ha dydžio teritoriją, su pastatais ir buvusiais jame įrengimais iš (LTKB) Banko administratoriaus.

Iš karto po to buvo pradėti įrangos atnaujinimo darbai, pastatų pritaikymas maisto gamybai bei jų kūrimas, o tų pačių metų pabaigoje pradėti pirmieji gamybos bandymai. 2022 metais bendrovė pradėjo pirmąjį plėtros etapą, sukurdama pažangiausią žuvies gaminių studiją regione. Pirmajame etape buvo investuota daugiau nei 8 mln. eurų, o šiemet bendrovė užbaigė daugiau nei 80 mln. eurų vertės investicinę programą.

TOP naujienos

Lietuvos medžiai išėjo į protestą: originali akcija kviečia atkreipti dėmesį į miškų naikinimą

Sostinės Vingio parke lankytojus pasitinka medžiai, laikantys protesto plakatus, kuriuose kviečiama atkreipti dėmesį į beatodairišką atogrąžų miškų naikinimą bei skirti paramą „The Orangutang Project“...

Pasaulio tradicijos turtams pritraukti: nuo magiškų skaičių iki žuvų žvynų piniginėje

Kiekvienoje pasaulio šalyje egzistuoja gausybė tradicijų bei prietarų, kurie turėtų atnešti laimę, meilę ar net padėti praturtėti. Pavyzdžiui, Lietuvoje nemažai vyresnės kartos atstovų tiki,...

Žiemos švenčių stalas neapsieis be aguonų – nuo tradicinio aguonpienio iki vyniotinių (receptai)

Kulinarinio paveldo tradicijas puoselėja daugelis šeimų, tad dažniausiai prieš žiemos šventes prisimename aguonas: su šeima kepame kūčiukus, vyniotinius ir pyragus su aguonomis, triname jas...

Liucina Rimgailė laukia antrųjų Kalėdų trise: atsitraukusi nuo darbų džiaugiasi kiekviena pasiruošimo akimirka

Verslininkei, desertinės „Liu Patty“ įkūrėjai Liucinai Rimgailei svarbiausias akcentas, kuriantis šventinę nuotaiką namuose – papuošta Kalėdų eglė. Soc. tinkluose aktyviai savo gyvenimo akimirkomis besidalinanti...

„Iki“ atidarė dvi atnaujintas parduotuves: Panevėžyje bus dar patogiau, o Šventojoje pirkėjų lauks didžiausias...

Ketvirtadienį po renovacijos duris skirtinguose miestuose atvėrė dar dvi modernios prekybos tinklo „Iki“ parduotuvės. Panevėžyje, Ukmergės g. 18, pirkėjų vėl laukia pamėgta, tačiau nuo šiol dar patogesnė didžiausio formato parduotuvė. Tuo tarpu Šventojoje gyventojai...

Jei aitrus maistas spaudžia ašaras: gydytoja dietologė atskleidė, kodėl skiriasi mūsų pakantumas aštrumui

Skovilio skalė – tai pagrindinis aitraus maisto vertinimo kriterijus. Kuo pipiras,paprika ar padažas įgauna didesnį balą, tuo maistas laikomas aitresniu. Gydytojadietologė dr. Edita Gavelienė pasakoja, jog tokio maisto skonio receptoriais nejaučiame,o aitrumo skonis pasireiškia,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS