7.5 C
Rokiškis
2024 / 10 / 04

Sumažinti elektros sąskaitas galima šiais 5 būdais

Ar jau skaitėte?

Svarbu dirbantiems iš namų: 5 patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąskaitas

- Reklama -

Darbas iš namų turi nemažai privalumų: išvengiama eismo spūsčių, išlaidų už pietus mieste, o taip pat pastebima, kad dirbant namuose, užduotys atliekamos produktyviau ir atidžiau. Visgi dirbant iš namų, didėja ir elektros sąskaita, nes reikia reguliariai įkrauti telefoną ar kompiuterį, be to, darbo erdvėje įsijungiame apšvietimą. „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas sako, kad pritaikius kelias elektros taupymo taisykles, galima sulaukti mažesnių sąskaitų už elektrą.

5 paprasti patarimai, padėsiantys sutaupyti


Dirbant iš namų, didėja ir elektros sąskaita, nes reikia reguliariai įkrauti telefoną ar kompiuterį, be to, darbo erdvėje įsijungiame apšvietimą.

Bendrovės atstovas rekomenduoja atkreipti dėmesį į patarimus, kurie padės namuose sumažinti elektros energijos suvartojimą:

  1. Darbo erdvę įrenkite gerai apšviestoje namų vietoje. Norint suvartoti kuo mažiau elektros, dirbti reikėtų natūraliai apšviestoje vietoje, pavyzdžiui, prie didesnio lango. Taip net ir šaltuoju metu laiku didžiąją dienos dalį nereikės įjungti apšvietimo.
  2. Įprastas kaitrines lemputes keiskite LED lemputėmis. Skaičiuojama, kad apšvietimas sudaro apie 10 proc. vidutinės namų ūkio sąskaitos už elektrą. Todėl, jei kambaryje reikalingas apšvietimas, verta rinktis LED lemputes, kurios sunaudoja 75 proc. mažiau energijos nei kaitrinės lemputės, o taip pat jos veikia iki 10 kartų ilgiau.
  3. Išjunkite įrenginius iš elektros tinklo, kai jie visiškai įkrauti. Palikti krautis telefoną ar nešiojamąjį kompiuterį tuomet, kai jie jau įkrauti ir nenaudojami – vengtinas įprotis. Palikdami telefonus ar nešiojamuosius kompiuterius prijungtus prie elektros tinklo ne tik veltui eikvosite energiją, bet ir galite sugadinti savo įrenginio akumuliatorių. Taip pat, rekomenduojama nepamiršti iš elektros lizdo baigus darbus išjungti ir kitus tyliuosius energijos „rijikus“, pavyzdžiui, spausdintuvą ar monitorių.
  4. Į arbatinuką pilkite tik tiek vandens, kiek tuo metu yra reikalinga. Kavos ar arbatos pertraukėlių metu šildyti pilną virdulį vandens – itin neefektyvu. Todėl norėdami sutaupyti, į virdulį pilkite mažiau vandens.
  5. Pertraukėlių metu pasimėgaukite grynu oru. Dažnai dirbant iš namų, pietaujama apie kompiuterio ar televizoriaus. Vis dėl to, per pietų pertrauką rekomenduojama išeiti į lauką – tai ne tik teigiamai veikia psichinę ir fizinę sveikatą, bet ir padeda sutaupyti.

Dirbantiems iš namų – specialus elektros tiekimo planas

M. Kavaliausko teigimu, pasirinktas elektros tiekimo planas taip pat daro įtaką sąskaitos už elektros energiją dydžiui. Elektros plano pasirinkimas – atsakingas žingsnis, reikalaujantis atidžiai įvertinti savo elektros energijos suvartojimo įpročius.

„Dirbantys iš namų dažniausiai savo elektros suvartojimo įpročiais skiriasi nuo standartinių klientų. Jie daugiausiai elektros energijos suvartoja dienos metu, todėl tokiems klientams, turintiems įdiegtą išmanųjį skaitiklį, siūlome išskirtinį keturių laiko zonų elektros tiekimo planą. Dirbant iš namų ir pasirinkus šį elektros tiekimo planą, per mėnesį galima sutaupyti nuo keliolikos iki kelių dešimčių eurų“, – sako bendrovės atstovas.

4 laiko zonų planai apima nakties tarifą (nuo 22 val. iki 5 val. darbo dienomis ir nuo 22 val. iki 7 val. savaitgaliais bei švenčių dienomis), ryto tarifą (nuo 5 val. iki 7 val.), dienos tarifą (nuo 7 val. iki 17 val. darbo dienomis ir nuo 7 val. iki 22 val. savaitgaliais bei švenčių dienomis) ir vakaro tarifą (nuo 17 val. iki 22 val.). Tokie tarifų rėžiai taip pat galioja ir savaitgaliais bei švenčių dienomis.

- Reklama -

Neringa Kolkaitė-Bielinė
Atstovė žiniasklaidai
„Elektrum Lietuva“

TOP naujienos

Lietuvių bendrovės kelias – nuo starto garaže iki siekio tapti pasaulinio lygio bendrove

Tvarumas, inovacijos ir, žinoma, daug darbo – ant šių kertinių akmenų pastatę savo verslą, du lietuviai garaže startavusią bendrovę sėkmingai užaugino iki lyderės Lietuvoje...

Specialistė pristatė kūno odos žemėlapį – kaip rūpintis skirtingomis zonomis?

Skirtingos veido odos zonos – ne naujiena: daugelis moterų žino, kad T-zona linkusi į riebumą, skruostų zoną reikia drėkinti, o kaklą, dekoltė – stangrinti....

Likite ir judėkite namuose: svarbiausi aktyvumo pratimai ir patarimai senjorams

Visuomenės sveikatos ir sporto specialistai, medikai, valdžios atstovai vieningai ragina – šiuo neramiu laikotarpiu likime, dirbkime ir sportuokime namuose. Didžiausia dalis šių rekomendacijų nukreipta...

Lietuva pasirinko – atranką užtikrintai laimėjo grupė „The Roop“

Šeštadienio vakarą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ finalo metu paaiškėjo, kad šiais metais Lietuvą atstovaus grupė „The Roop“. Grupė nugalėjo ir praėjusiais metais,...

Plovui – viena, kepsniams – kita: kaip išsirinkti tinkamą kiaulieną dalį ir atrasti naujų...

Kiauliena – ne tik lietuvių itin mėgstama, tačiau ir nebrangi mėsa, iš kurios galima paruošti gausybę įvairiausių patiekalų. Nuo paprasčiausių kepsnelių, šašlykų ar šonkauliukų iki gerokai egzotiškesnių azijietiškos virtuvės šedevrų. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos...

„Pilietiškumas ir savanorystė – glaudžiai tarpusavyje susijusios brandžios visuomenės dalys“, – savanoris Paulius

Jau trečius metus Jaunieji maltiečiai vykdo iniciatyvą „Savanorystė = Pilietiškumas = Lietuva“. Ši Maltos ordino pagalbos tarnybos jaunimo bendruomenės akcija skirta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog savanorystė ugdo jaunų žmonių pilietiškumo vertybę. Iniciatyva...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS