5.6 C
Rokiškis
2024 / 04 / 25

Gydytoja apie grožio injekcijas prieš šventes

Ar jau skaitėte?

Trumpos naktys, greitai tiksintis laikas ir stresas palieka žymes veide. Vienos suteikia unikalumo, o kitas labai norėtųsi paslėpti. O gal – patempti, paputlinti, pakelti, pagyvinti žvilgsnį ir šypseną. Kai artėja svarbi šventė, hialurono ir botulino injekcijos – greitas būdas atkurti grožį veide.

- Reklama -

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė dr. Jurgina Ūselienė pastebi, kad botulinas veikia tarsi magija ir vadina jį pietų pertraukos procedūra, o lūpų putlinimą hialurono rūgšties užpildais vertina kaip ypač naudingą vyresniems pacientams.

– Regis, šiuolaikinė estetinė medicina yra tokia pažangi, kad neretai raukšles marškiniuose išlyginti sunkiau nei veide. Kaip nuo veido efektyviai panaikinti šiuos senėjimo požymius?

Botulino toksino dozė kiekvienam pacientui parenkama individualiai.

– Laikas, emocijos ir mimikos atsispindi veide. Dėl mimikos ir emocijų formuojasi raukšlės aplink lūpas, akis, kaktoje, tarpuantakyje. Dėl senėjimo procesų, stresų mažėja kaukolės kaulinė masė ir odos stangrumas. Tada ant veido šviesa krenta kitaip, atsiranda šešėliai, įdubimai, pasikeičia veido ovalas.

Raukšleles, įdubimus ir pasikeitusį veido ovalą galima koreguoti botulino toksino, hialurono rūgšties užpildų injekcijomis. Odos stangrumui atstatyti gali būti taikomos ir kitos procedūros: frakcinis CO2 lazeris, „Secret RF“ (mikroadatinis odos atnaujinimas), gintaro rūgšties injekcijos, „PRP“ (odos atjauninimas kraujo plazma arba kitaip – plazmoliftingas).

– Kuo ypatingas botulinas ir kokioms veido zonoms jis skirtas?

- Reklama -

– Botulinas veikia tarsi magija. Pats savaime botulinas tūrio neturi. Jis prisijungia prie nervo ir raumens jungties, taip blokuodamas nervinio signalo perdavimą į raumenį. Dėl to raumuo neatlieka judesio arba judesys būna minimalus. Dėl šių savybių botulino toksinas dažniausiai naudojamas viršutinėje veido dalyje, tarpuantakio, kaktos, akių kampų raukšlelėms išlyginti. Kai oda nejuda arba judesys yra minimalus, raukšlelės sumažėja arba jų nebelieka.

Po 3-6 mėn., nustojus veikti botulino toksinui, judesį ir vėl galime atlikti, tačiau reikia neleisti sau jo prisiminti, susivaldyti, nebūti piktiems – tada injekcijos efektas išsilaiko ilgiau. Ilgainiui kartojant botulino injekcijas, jos veikia profilaktiškai prieš raukšlių formavimąsi.

– Neretai dar yra baiminamasi, kad botulino toksinas padaro veidą nenatūralios išvaizdos, nejudrų, dingsta mimika. Kiek šios baimės pagrįstos šiandien?

– Šis mitas greičiausiai atsiradęs iš senų laikų, kai botulino toksinas buvo tik pradėtas naudoti. Pasitaikydavo, kad jis buvo leidžiamas netaisyklingai ir didelėmis dozėmis. Dabar yra žinoma, kad botulino toksino dozė kiekvienam pacientui turi būti individuali, parenkama priklausomai nuo paciento raumenų veiklos ir organizmo.

Botulino toksinas leidžiamas taip, kad raukšlės ir neigiama mimika išnyktų, tačiau judesys ir teigiama mimika veide liktų. Botulino toksino injekcijos netgi vadinamos pietų pertraukos procedūra – praėjus pusvalandžiui po injekcijos jau nebesimato, kad kažkas buvo daryta. Pats botulino toksinas pradeda veikti per penkias dienas, pilnai suveikia per dvi savaites. Tad aplinkiniai paprastai net nesužino, kad buvo atlikta injekcija, tiesiog pastebi, kad žmogus atrodo gražiai.

– Ar botulino toksinas naudojamas tik estetiniais tikslais?

– Kartais botulino toksinas naudojamas ir apatinėje veido dalyje, pavyzdžiui, vertikalioms raukšlėms virš lūpos išlyginti ar asimetriškai šypsenai gydyti. Taip pat botulino toksinas gali būti naudojamas dantų griežimui gydyti. Tokiu atveju ne tik nebegriežiama dantimis, bet ir atstatoma dailesnė veido forma.

– Koks hialurono rūgšties užpildų poveikis ir kaip jie padeda sumažinti nuovargio, laiko žymes veide?

– Hialurono rūgšties užpildai dažniausiai taikomi odoje žemiau akių, tačiau gali būti leidžiami beveik visame veide ir kakle. Užpildai sudaryti iš hialurono rūgšties sujungtomis jungtimis. Dėl to ji tampa standi kaip želė. Hialurono rūgšties užpildai, priešingai nei botulino, turi tūrį. Jie užpildo raukšles ir kontūruoja veidą.

Hialurono rūgšties užpildais galima koreguoti įdubusius paakius – tai sumažina nuovargio žymes veide. Taip pat galima dailiai koreguoti skruostus – dėl priekinėje veido dalyje įdubusių skruostų veidas atrodo pavargęs, o šoninėse veido dalyse suleistas užpildas pakelia, kontūruoja veidą. Taip pat užpildų pagalba galima saikingai išryškinti žandikaulį, atstatyti veido ovalą, užpildyti nosies ir lūpų raukšles. Smakro raukšlės, vadinamos marionetėmis, daro veidą liūdną ir piktą. Jas užpildžius, veidas iš karto atrodo jauniau, linksmiau.

– O kaip su lūpomis?

– Lūpų putlinimas hialurono rūgšties užpildais – išties dažna procedūra. Nors visuomenėje dažnai skeptiškai žiūrima į šią procedūrą, ji ypač naudinga vyresnėms moterims – su amžiumi lūpos siaurėja dėl burnos raumens veiklos. Taigi vyresnei moteriai saikingai papildytos lūpos grąžina proporcijas, vizualiai jaunina veidą.

– Vis dar manoma, kad botuliną vertėtų rinktis vyresniems pacientams, o hialuroną – jaunesniems. Kaip yra iš tiesų?

– Kada rinktis botulino, kada hialurono injekcijas, nepriklauso nuo paciento amžiaus. Labiau priklauso nuo to, kokia problema yra sprendžiama.

Geriausia procedūras atlikti likus mėnesiui ar bent dviem savaitėms iki šventės. Botulino toksinas pradeda veikti per penkias dienas, o pilnai suveikia per dvi savaites. Kartais gali reikėti korekcijos po dviejų savaičių.

Hialurono rūgšties užpildų rezultatas matomas iš karto, tačiau reikia bent trijų dienų, kad praeitų paraudimas, patinimas. Kartais gali būti nedidelių kraujosruvų – jas galima maskuoti, tačiau visgi prireiks bent kelių dienų, kol jos išsisklaidys. Atliekant lūpų injekcijas, priklausomai nuo paciento organizmo savybių, patinimas gali laikytis iki dviejų savaičių, tačiau po trijų dienų jis jau nėra ryškus.

– Ar galite patarti, kaip kasdien saugoti savo grožį?

– Gražiausias žmogus – laimingas, švytinčiomis akimis. Tad grožį labiausiai saugo meilė sau ir rūpinimasis savo sveikata. Svarbu visada gerai išmiegoti, gerti pakankamai vandens ir sveikai maitintis, judėti, sportuoti. Būtina veido, kaklo odą saugoti nuo saulės. Labai svarbu turėti ir mėgstamų, džiuginančių veiklų.

„Kardiolitos klinikoms“ priklauso 4 klinikos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kuriose dirba apie 400 aukščiausios kvalifikacijos gydytojų. Klinikos teikia 45 medicinos sričių paslaugas tiek Lietuvos, tiek iš užsienio šalių atvykstantiems klientams. Naujausios „Kardiolitos klinikų“ užsakymu „Spinter research“ 2021 m. lapkritį atliktos apklausos duomenimis, „Kardiolitos klinikos“ yra žinomiausios iš visų privačių gydymo įstaigų Lietuvoje.

Rita Rauluševičiūtė

TOP naujienos

Ekspertės patarimai, kaip Kūčių vakarienei išsirinkti tik kokybišką žuvį

Nors Kalėdos šiemet bus švenčiamos griežtame karantine – nereiškia, kad mažiau dėmesio skirsime šventiniam stalui. Atvirkščiai – turėdami daugiau laiko galėsime pasinerti į eksperimentus...

Treneris I. Bakėjus įspėja: „Sąnarių ligos jaunėja“

Ignas Bakėjus – vienas žinomiausių sporto trenerių bei sveikos gyvensenos mokytojų šalyje, kurio jau 8-erius metus vedamos mankštos uždega ir įkvepia norą judėti. Šį...

Tobulo skonio garnyras prie šašlykų: kitaip bulvių neberuošite 

Ruošiant patiekalus ant grilio, ne ką mažiau svarbu pasigaminti prie jų derantį skanų garnyrą. Juo gali tapti ir paprasčiausios bulvės, juk jas ruošti galima...

14 metų, 4 darbai, 1 įmonė – Gintarės karjeros krypties paieškų istorija

Siekdami pokyčių gyvenime ir norėdami sau mesti iššūkį, nemažai žmonių renkasi keisti ir savo darbo vietą, rodo statistiniai duomenys. Tačiau pakeisti karjeros kryptį įmanoma...

27-erių kaunietė Eglė apie skaitmeninio raštingumo mokymus: jeigu nori tobulėti, neturi būti dėl to...

Jei tik kalbama apie šiuolaikines technologijas ir internetą, nuolat kartojama, kad jaunoji karta yra išnaršiusi skaitmeninį pasaulį ir žinių šioje srityje jai netrūksta. Tačiau kaip ir kiekvienoje istorijoje yra žodelis „bet“. Pandemija, atskleidusi daug...

Dirbtinis intelektas mokykloje: 3 būdai kaip panaudoti jį vaikų lavinimui, o ne bukinimui

Neregėtas mokymosi galimybes atveriantis mokinių draugas ar grėsmė jauniausios kartos išsilavinimui – dirbtinio intelekto (DI) klausimas švietimo bendruomenėje iki šiol susilaukia prieštaringų vertinimų. Tačiau specialistai konstatuoja, kad šios technologijos panaudojimo atvejų mūsų kasdienybėje tik...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS