10.2 C
Rokiškis
2024 / 05 / 15

Neįprasčiausi draudimo polisai: nuo milijardu įvertintų kojų iki draudimo už nekaltą prasidėjimą

Ar jau skaitėte?

Kiek įvertintumėte savo liežuvį? O kiek – neplanuotą viešnagę pas ateivius iš kitos planetos? Atrodytų, kad tai keisti klausimai, tačiau vedini tokių baimių žmonės kreipiasi į draudimo bendroves įvairiose pasaulio šalyse. Pramogų pasaulio žvaigždės jau kurį laiką yra linkusios apdrausti savo darbo įnagius – pirštus, pėdas ar kojas, tačiau yra žmonių, kurie apsidraudžia nuo dar neįprastesnių žalų.

- Reklama -

Gilaus atsipalaidavimo ir vidinių resursų atstatymo pratimas


Apdraustos kūno dalys jau nebestebina

Turbūt daugeliui mūsų išniręs pirštas sukeltų tik laikinų nepatogumų, tačiau kai kurie dėl šios priežasties prarastų įspūdingo dydžio honorarus, todėl savo darbo priemones apdraudžia papildomai. Pavyzdžiui, grupės KISS lyderis Gene’as Simmonsas dar aštuntajame dešimtmetyje 1 mln. dolerių apdraudė savo liežuvį, kuris tapo savotišku grupės vaizdiniu atributu.

Dar didesne suma buvo apdraustos modelio Heidi Klum kojos, kurias Jungtinės Karalystės draudikai įvertino 1,5 mln. svarų sterlingų. Tiesa, didžiausia suma, kuria buvo apdraustos kojos, siekia net 1 mlrd. dolerių. Ar tikrai? Tokia suma savo kojas apdraudė dainininkė Mariah Carey, tapusi kompanijos „Gillette“ reklaminiu veidu.

„Vakarų pramogų pasaulyje tokios papildomos apsaugos nėra retas reiškinys, dažniausiai nustebinti gali draudiminių sumų dydžiai, kurie siekia ne vieną milijoną eurų. Lietuvoje yra atvejų, kuomet žmonės domėjosi dėl papildomo draudimo, pavyzdžiui, rankoms, tačiau tai retas reiškinys ir dažniausiai polisu nepavirstantis“, – sako BTA Asmens draudimo rizikų vertintojas Andrius Žilėnas.

Nuo ateivių pagrobimo iki nekalto prasidėjimo

Jungtinės Karalystės draudimo bendrovė „Lloyd‘s of London“ teigia, kad vien šioje bendrovėje yra sudaryta beveik 20 tūkst. draudimo sutarčių dėl ateivių pagrobimo. Tiesa, norintieji pretenduoti į draudimo išmoką turi turėti ne tik fiksuotos medžiagos, įvykio liudininką, bet ir pasitikrinti melo detektoriumi.

Dar 1984 metais gydytojui Peteriui Brassui pareiškus, kad maždaug 150 žmonių per metus miršta dėl ant galvos nukritusio kokoso, kelionių agentūros pradėjo siūlyti papildomą apsaugos paketą. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, vienas klientas, apsilankęs Šri Lankoje ir patyręs kokoso smūgį, sulaukė išmokos.

- Reklama -

Kitas neįprasčiausių draudimo atvejų – Škotijoje nuo nekalto prasidėjimo apsidraudusios vienuolės. Trys vienuolės apsidraudė norėdamos užsitikrinti, kad, jeigu joms gimtų antrasis Jėzus Kristus, jos turėtų lėšų jo auginimui. Verta paminėti, jog po kilusių ginčų su katalikų Bažnyčia, draudimo bendrovė šį 1 mln. svarų siekiantį draudimą panaikino.

Daugiau nei 100 mln. eurų už neįvykusį turnyrą

Pastaruosius metus pasaulyje siaučiant koronaviruso pandemijai buvo atšaukta daugybė renginių. Organizatoriai patyrė milžiniškus nuostolius, dalis jų neatsigavo ir iki šių dienų. Tačiau šioje situacijoje kiek ramiau galėjo jaustis Vimbldono teniso turnyro organizatoriai.

Po 2003 metais pasaulį sukrėtusio SARS viruso protrūkio, Vimbldono turnyro organizatoriai apdraudė turnyrą, kasmet už draudimą sumokėdami po beveik 2 mln. Eur. Kaip skelbia „GlobalData“, tokia papildoma apsauga užtikrina, kad praėjusiais metais dėl COVID-19 pandemijos atšaukto turnyro organizatoriams bus išmokėta solidi suma – daugiau 140 mln. Eur.

Ir nors suma atrodo įspūdinga, tačiau pasak turnyro organizatorių, ši išmoka tik padės sušvelninti neįvykusio turnyro pasekmes.

Tautiečiai siekia apsaugoti savo keliones

Lietuviai gerokai praktiškesni ir mūsų šalyje neįprastų pageidavimų sulaukiama retai.

„Lietuvoje prie tokių draudimų galima būtų priskirti papildomą bagažo draudimą. Viena gyventoja gabenosi kone 15 tūkst. Eur kainavusias sukneles, kurias panoro apdrausti. Yra atvejų, kai klientai nori didesne suma apdrausti, pavyzdžiui, gabenamą filmavimo įrangą“, – pastebi A. Žilėnas.

Jis priduria, kad daugėja keliautojų, besidominčių kelionių atšaukimo rizika. Dažniausiai šią riziką į savo draudimo polisą įtraukia asmenys, planuojantys keliones keliems žmonėms ir kurių kelionės kaina siekia ne vieną tūkstantį eurų.

TOP naujienos

Trys paros – neblaivaus asmens sukeltame eismo įvykyje žuvo du žmonės

Lapkričio 12–14 dienomis, penktadienį–sekmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 130 eismo įvykių. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 8 proc. įvykių. Atvejų, kai transporto priemonės...

Horoskopai spalio 11 dienai

AVINASTurite pakankamai jėgų ir energijos, bet esate ganėtinai išsiblaškęs. Atidžiai klausykitės ir žiūrėkite - šiandien turėtumėt pastebėti labai naudingų dalykų. Kažkieno atsitiktinai mesta frazė...

Nutukimo epidemijos išdava – jaunesnė karta gyvens trumpiau nei vyresnioji

Viršsvorio ir nutukimo priežastys gali būti įvairios, o dažnos pasekmės – sveikatos sutrikimai, lėtinės ligos, tarp kurių – diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos ir...

Horoskopai rugpjūčio 11 dienai

AVINASDeja, visus planus toliau griauna jums nepavaldžios jėgos. Kol kas atsisakykite naujų projektų. Paprasčiausiai apsišluokite savo kieme. Juk seniai svajojate kad ir apie elementarią...

Viskas apie išmokas ir socialines paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad informacinėje svetainėje www.kasmanpriklauso.lt šalies gyventojai gali rasti naujausią informaciją apie socialinę paramą ir socialines paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais.  Tai aktualu ir auginantiems vaikus, ir nusprendusiems įvaikinti ar globoti, norintiems įsigyti...

Draudikai per pusmetį išmokėjo beveik 35 mln. eurų kompensacijų: kokios žalos dažniausios?

Transporto priemonių žalos sudaro didžiausią draudžiamųjų įvykių skaičių Lietuvoje. Tai rodo draudimo bendrovės ERGO pirmojo 2023-ųjų pusmečio duomenys. Draudikai skaičiuoja, kad eismo įvykiai pridarė žalos, kuri siekia 25 mln. eurų. Didžiausios žalos – netikėtos Draudikų duomenimis,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS