13.8 C
Rokiškis
2024 / 04 / 30

Skaniausia repeticija prieš Velykas: išbandykite gardžiuosius varškinius žagarėlius, kurie nebus prisigėrę aliejaus

Ar jau skaitėte?

Traškūs iš išorės, drėgni ir purūs viduje – žagarėliai daug kam siejasi su pačiu tikriausiu vaikystės skoniu. Šis skanėstas niekada nenusibos, tačiau tobulus žagarėlius galima paruošti ir kiek sveikiau: nereikės net virti aliejuje, o jų tešlą praturtinsite lietuvišku lobiu – varške. Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad varškę į savo racioną dažnai įtraukia ne tik norintys maitintis sveikiau, bet ir nenorintys išlaidauti.

- Reklama -

„Siekiant ir sutaupyti, ir vis tiek pasirūpinti skaniais patiekalais, viena iš pasiteisinančių strategijų – atsigręžimas į tradicinius lietuviškus ingredientus, kurie yra labai universalūs. Pavyzdžiui, iš paprasčiausios pigios varškės galima prigalvoti aibę patiekalų – tiek užkandžių, tiek sočių pagrindinių patiekalų, tiek ir desertų. Ne be reikalo ji yra vienas populiariausių pieno produktų parduotuvėse – ji mėgstama ir kasdieniame meniu, jos pardavimai taip pat ūgteli besirengiant šventėms“, – atkreipia dėmesį G. Kitovė.

Ar varškę galima užšaldyti? Nepadarykite klaidos, ir atitirpusi ji išliks drėgna bei skani

Žagarėliai.

Lietuvių pasirinkimas ieškant varškės nesikeičia jau daug metų. Pasak G. Kitovės, populiariausia yra pusriebė, 9 proc. riebumo, varškė. Mažiau renkasi liesą (0,5 proc.) varškę, o rečiausiai – 15 proc. riebumo, nors ir ši turi savą pirkėją.

„Kadangi varškė dažnam yra kasdienio pirkinių krepšelio dalis, matome, kad pirkėjai pirmiausiai vertina kainą, nėra itin prisirišę prie konkrečių prekių ženklų. Taip pat renkantis ne tik varškę, bet ir kitus tradicinius pieno produktus, pirmenybę mūsų pirkėjai teikia lietuviškai produkcijai. Tai, kad varškės kilmės šalis yra Lietuva, daugeliui yra didelis privalumas“, – sako G. Kitovė.

Dar vienas varškės pliusas – ją galima ir užšaldyti. Tad per akcijas jos įsigijus daugiau, nereikės būtinai kiekvieną dieną gaminti varškinius patiekalus. Pasak „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės, užšaldytos varškės nei maistinės, nei skoninės savybės stipriai nepasikeičia. Tiesa, jeigu į šaldiklį ją dėsite tinkamai.

„Jei varškė per ilgai nelaikoma šaldiklyje, jos skonis ir konsistencija neturėtų labai pasikeisti. Žinoma, jeigu į bet kokius pokyčius reaguojate labai jautriai, tuomet atšildytą varškę naudokite karštiems patiekalams ruošti. Pavyzdžiui, koldūnų, cepelinų įdarams, apkepams. Permaltą ją taip pat galite naudoti sūrio pyragui gaminti. Po terminio apdorojimo bet kokie skonio ir konsistencijos pokyčiai bus beveik nepastebimi“, – aiškina G. Urbonavičiūtė.

- Reklama -

Esminė taisyklė, kurią reikia prisiminti šaldant varškę: į šaldiklį dėti tik šviežią produktą. Tai svarbu dėl to, kad atšildyta varškė, kaip ir dauguma kitų produktų, greičiau genda. Dėl to užšaldyti varškę, kuri kelias dienas gulėjo atidarytoje pakuotėje šaldytuve, nėra gera idėja – geriau ją sunaudoti iškart. Be to, kulinarijos technologė primena ir kelis kitus dalykus, kurių nederėtų pamiršti:

  • Uždarykite. Galima naudoti kruopščiai išplautą maisto laikymo dėžutę arba sandariai užspaudžiamą maišelį;
  • Laikykite trumpai. Nepalikite varškės šaldiklyje ilgiems mėnesiams, nes ji gali sugesti. Laikoma, kad varškę galima šaldyti ne ilgiau kaip apie du mėnesius. Tad, pavyzdžiui, jeigu per Velykas ketinate gaminti varškinių patiekalų, dabar į šaldiklį įdėta varškė iki šventės tikrai išstovės.
  • Atšaldykite. Į šaldiklį turėtų keliauti produktas, kuris buvo laikomas šaldytuve. Nešaldykite iki kambario temperatūros atšildytos varškės.
  • Netrupinkite. Susmulkinta varškė greičiau praranda drėgmę, taigi ir tekstūrines savybes bei skonį.
  • Atšildykite palengva. Atėjus metui ją panaudoti, geriausia varškę išimti iš šaldiklio ir kelioms valandoms įdėti į šaldytuvą. Nepamirškite jos įdėti į dubenį, nes tirpdama ji „atiduos“ vandens. Venkite atitirpinti šiltame vandenyje – varškė greitai praras konsistenciją ir skonį.

Ne tik skanūs, bet ir sveikesni žagarėliai – orkaitėje

Lengvai cukrine pudra apibarstyti purūs žagarėliai – malonumas, kuriam sunku atsispirti. Visgi, dažnas kaip nemažą minusą įvardys tai, kad jiems ruošti reikia daug aliejaus. Žagarėlius virti prie karštų riebalų puodo nėra pati smagiausia užduotis, o ištraukti iš aliejaus gardėsiai būna pakankamai kaloringi.

„Gera žinia ta, kad siekiant sumažinti riebalų kiekį savo racione, nebūtina visiškai atsisakyti tokio saldumyno kaip žagarėliai. Šiek tiek pakoregavus tradicinį receptą, jie bus minkšti, purūs, tačiau neprisigėrę riebalų. O ir gamyba truks ne taip ilgai, nes visą partiją žagarėlių galima iškepti orkaitėje“, – sako „Iki“ konditeris Thierry Lauvray.

Jis siūlo į įprastą tešlą įdėti ir varškės. Tai kepiniams suteiks daugiau drėgmės, minkštumo, taip pat praturtins skoniu ir naudingomis varškėje esančiomis medžiagomis.

Porcijos: 8-10

Gaminimo laikas: 60 min.

Reikės: 300 g kvietinių miltų, 250 g varškės, 2 kiaušinių, ½ šaukštelio sodos, 1/3 puodelio cukraus, šiek tiek vanilinio cukraus arba vanilės ekstrakto (nebūtina), cukraus pudros pabarstymui.

Gaminame:

  1. Varškę labai gerai sutrinkite, o jei turite – panaudokite malimo mašinėlę. Turi gautis vientisa masė su kuo mažiau gumuliukų.
  2. Į varškę suberkite miltus, sodą, kiaušinius, cukrų, jeigu naudojate – ir vanilės ekstraktą arba vanilinį cukrų, viską išmaišykite. Jeigu tešla labai skysta, įdėkite daugiau miltų. Išminkykite tešlą iki vientisos masės ir palikite 15–30 minučių pastovėti.
  3. Tuomet tešlą iškočiokite iki maždaug 0,5 cm storio. Supjaustykite stačiakampiais, perpjaukite per vidurį ir perkiškite vieną galą per pjūvį.
  4. Žagarėlius išdėliokite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite 160 °C temperatūros orkaitėje po 10 minučių iš kiekvienos pusės.
  5. Iškeptus apibarstykite cukraus pudra.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Horoskopai birželio 29 dienai

AVINASJudate visu greičiu pirmyn. Niekas negali patikėti, kad jus būtų įmanoma sustabdyti. Pasistenkite užsiimti geras pozicijas iki to laiko, kai magiškosios jėgos jus paliks. JAUTISPinigai,...

Gamtos grožiu užburiantys Italijos slidinėjimo kurortai – suskubę dar spėsite pasimėgauti žiemos pramogomis

Kalnai jau spėjo pasidengti storu sniego sluoksniu, o slidinėjimo kurortai atvėrė duris naujų potyrių ir ekstremalių pramogų išsiilgusiems poilsiautojams. Tiems, kurie dar nesuskubo pasirūpinti...

Dėl neskaidriai vykdytų statybos darbų skirta beveik 120 tūkst. eurų baudų

Lietuvos apeliacinis teismas pagal nuteistųjų ir jų gynėjų apeliacinius skundus išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, konstatavo, kad trys...

Horoskopai vasario 15 dienai

AVINASNebūkite pernelyg atsargus. Gyvenkite įprastu ritmu. Šiandien labai svarbu, kad bet kokia veikla jums teiktų džiaugsmo. Stenkitės rasti kompanionų tiek darbui, tiek poilsiui. JAUTISDeramai leiskite...

Paskelbė naujausi universitetų reitingai pagal studijų kryptis

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė naujausią universitetų reitingą pagal studijų kryptis. Jame Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) užėmė pirmąją vietą Lietuvoje net 20 studijų krypčių – trimis daugiau, nei praėjusiais metais. VDU užėmė trečią arba aukštesnę vietą...

Balandžio 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kinų kalbos diena)

Balandžio 20-oji – Kinų kalbos diena; Pasaulinė cirko diena. Balandžio dvidešimtoji, šeštadienis – 110-oji metų diena (šeštoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 254 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS